Szczenięta

Szczenięta w hodowli będą pojawiały się okazjonalnie. Każde skojarzenie będzie planowane z wyprzedzeniem i przemyślane, tak aby zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia się szczeniąt nie tylko zdrowych i ładnych, ale przede wszystkim z typowym dla rasy charakterem i potencjałem do współpracy z człowiekiem. 

Semper Augustusy, to przede wszystkim psy pracujące lub przygotowujące się do pracy, selekcjonowane i szkolone pod kątem predyspozycji terapeutycznych. Dlatego w hodowli kładziemy nacisk na trzy elementy, dokładnie w takiej kolejności: zdrowie, charakter i eksterier. Rodzice szczeniąt będą przebadani na choroby typowe dla rasy. Szczenięta poddane będą neurologicznej wczesnej stymulacji oraz socjalizacji w hodowli, a w 7 tygodniu życia testom predyspozycji Volharda.

Chcielibyśmy, aby nasze szczenięta znalazły najlepsze domy, najlepiej pracujące lub takie, w których będą poddawane szkoleniu i będą mogły rozwinąć swoje predyspozycje w inny sposób, np.: psich sportach. Osoby zainteresowane szczenięciem z naszej hodowli prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i obowiązkową wizytę w hodowli w celu wzajemnego poznania i rozmowy na ważne tematy związane z potrzebami psa, ze zdrowiem i jego profilaktyką, wychowaniem oraz szkoleniem. 

Wcześniejsze mioty                                 

 • Miot A   pierwsze szczenięta w naszej hodowli urodziły się 07.05.2011 ze skojarzenia Carmela Fera Magna i Carolus Starr Struck. Byli to trzej chłopcy: Arabian Mystery Semper Augustus, American Dream Semper Augustus i Angel`s Wish Semper Augustus
 • Miot B  07.05.2012 urodziło się pięć szczeniąt ze skojarzenia Carmela Fera Magna i Fanfan la Tulipe Armida. Tym razem urodziły się dwie dziewczynki i trzech chłopców: 
  • Bolroyal Honey Semper Augustus – chłopiec blenheim
  • Bethoven`s Memory Semper Augustus – chłopiec blenheim
  • Burning Heart Semper Augustus – dziewczynka tricolor
  • Border Prince Semper Augustus – chłopiec tricolor
  • Black Pearl Semper Augustus – dziewczynka tricolor

Mioty planowane…

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Zdrowie cavalierów

Cavaliery to psy z predyspozycjami do niektórych chorób, takich jak niedomykalność zastawki dwudzielnej, choroby oczu, wypadanie rzepki, choroby układu nerwowego.

Wsparcie w rehabilitacji

Dogoterapia (terapia z psem, kynoterapia) jest jedną z form animaloterapii, czyli terapii kontaktowej z udziałem zwierząt.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu osoby, które są zainteresowane szczeniętami z naszej hodowli lub chciałyby poznać więcej szczegółów o naszych psach.