Nasze psy

Był z nami

Bres z Niedźwiedziej Gawry – Golden Retriever

Bres trafił do nas w 1999 roku jako 6 miesięczny szczeniak. Okres dzieciństwa i burzliwej młodości przechodził razem z naszymi synami i był najlepszym kompanem ich szalonych zabaw. Gdy już się ustatkował, stado stopniowo powiększało się-  zaczęły pojawiać się w naszym domu kolejne cavalierowe panny. Bres, jako jedyny samiec i  stateczny starszy pan o niezaprzeczalnym uroku osobistym, był dla podrastających panienek zdecydowanym numerem jeden. Był ich ulubieńcem, a pod koniec życia został wspaniałym dziadziem dla naszych szczeniaczków. Odszedł w 2013 roku, w wieku 14 lat.

Była z nami

Karmela Fera Magna – Cavalier King Charles Spaniel

Karmela, to mój pierwszy cavalier. Urodziła się w  2008 roku w nieistniejącej już hodowli pani Aleksandry Dziedzianowicz. Kończyłam wtedy kurs doskonalenia zawodowego nauczycieli w zakresie Kynoterapii, organizowane przez  Niepubliczne Studium Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. W tym czasie w hodowli Fera Magna miały urodzić się szczenięta po suczce Asti, która jako pies terapeutyczny Fundacji  „Właśnie tak!”  pracowała z dziećmi niewidomymi w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bydgoszczy. W miocie urodziły się trzy dziewczynki, po przeprowadzonych testach predyspozycji, jedna trafiła do mnie..i tak zaczęła się moja przygoda z cavalierami i dogoterapią.

Karmela uczestniczyła w zajęciach w psim przedszkolu, specjalistycznych szkoleniach pod okiem behawiorysty p. Mirosławy Borowiec, szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Fundację Psów Pracujących „Psi ratownicy”. Po egzaminie zaczęła pracować ze mną, jako pies terapeutyczny, z dziećmi niesłyszącymi. Pracowałyśmy w oparciu o dwa autorskie programy- indywidualny program wspomagania i rozwoju mowy oraz program rozwijania umiejętności matematycznych u dzieci niesłyszących. Uczestniczyłyśmy również w spotkaniach integracyjnych, warsztatach, obozach promujących dogoterapię. Prowadziłyśmy przez rok dogoterapię indywidualną  chłopca z MPD, a także warsztaty grupowe dla młodych dorosłych z problemami psychicznymi (we współpracy z Fundacją „Tacy sami-centrum wspierania rozwoju”). 

Więcej informacji o naszej pracy znajduje się w zakładce terapia z psem.

Była z nami

Dymka z Maciachowego Pola – Cavalier King Charles Spaniel

Dymka trafiła do nas niespodziewanie w połowie 2009 roku. Choć miała wtedy 2,5 roku, to dość szybko zaaklimatyzowała się w nowym domu. Z Karmelą od razu zaprzyjaźniły się i od tej chwili stały się nierozłączne. 

Obie suczki uczestniczyły w zajęciach dogoterapeutycznych niosąc radość i dobrą zabawę w świat dzieci niesłyszących. Dymka była również wspaniałą ciocią dla naszych szczeniaczków.

Dymka odeszła w lipcu 2021 roku po ciężkiej i długiej chorobie, w wieku 14 lat. Nawet wtedy, gdy była już stareńka i bardzo chora, do końca ceniła sobie komfort życia i uwielbiała wszelkiego rodzaju kocyki.

Mieszka z nami

Sogni d`Oro z Królewskiego Dworu – Cavalier King Charles Spaniel

Choć wszystkie moje psy mają swoje niepodważalne miejsce w moim sercu, to właśnie Sogni jest moją najukochańszą suczką. Ona ma w sobie to coś, co w cavalierach kocham najbardziej- słodycz spojrzenia, piękno, mądrość, królewskie maniery oraz delikatność połączoną z niezłomnym charakterem. Kwintesencja cavaliera. Kiedy jestem, nie odstępuje mnie na krok, najchętniej byłaby do mnie przytulona 24h/ dobę. Kiedy mnie nie ma, czeka z tęsknotą w oczach i nikt nie jest w stanie jej pocieszyć.

Po odejściu Dymki brakuje jej psiej towarzyszki, mam jednak nadzieję, że niedługo powitamy nową dziewczynkę, dla której Sogni będzie wspaniałą psią babcią.

Mieszka z nami

Smok i Angie Ufna Morda (pod domowemu – „Całka”) – Cavalier King Charles Spaniel

Całka jest już „prawie” dorosłą suczką. Wyrosła na bardzo spokojną, zrównoważoną i posłuszną dziewczynę.  Szybko się uczy, jest zdecydowana i odważna, a  jednocześnie delikatna i bardzo dziewczęca. Ma w sobie to, co tak cenię w cavalierach- wrodzoną elegancję i niesamowitą empatię. Młoda dama w każdym calu. Całka chętnie uczestniczy w szkoleniach, aktywnie angażuje się w wychowywanie młodszej siostry Volty oraz dzielnie wspomaga mnie w pracy terapeutycznej z dziećmi.

A oto rodowód Całki

O.
MłChPL, CH-PL-DE, GRCHPL
KEVIN BACON z Wiolinowej Doliny (FCI)
Blenheim

O.
CH-D
ANGEL`S PRIDE OCEANS ELEVEN
Blenheim

O.
INTCH,CH-UK-D-FR-LUX
ANGEL`S PRIDE GENTELMAN
Blenheim

O. MAIBEE MAKE BELIEVE
Blenheim

M. ANGEL`S PRIDE ANASTACIA
Blenheim

M.
CH-D-NL-LUX-VDH
ANGEL`S PRIDE NEXT TOPMODEL
Blenheim

O.TIMSAR FORTUNE SEEKER
Blenheim

M.TIMSAR MISS TEEQ
Blenheim

M.
CHPL
GISELLE ANA z Wiolinowej Doliny
Blenheim

O
CH-D-NL-A, KLCH-SK,INTCH
ROSSCREA DIPLOMATIC
Blenheim

O.PASCAVALE ENCHANTED
Blenheim

M. ROSSCREA SWINGTIME
Blenheim

M.
BLANCHE Ad Cordem
Blenheim

O.ROSEBURY JUSTIN THYME
Blenheim

M. BELINDA CHARMANDER
tricolor

M.
CHPL
PIERWSZA ELDUNARI Ufna Morda (FCI)
Blenheim

O.
MłCHPL, CHPL
AWESOME ARTIST
ALDAHA GOLD
Blenheim

O.
CH-NL-UK
RIVERDALE OF AN EXCELLENT CHOICE
Blenheim

O.MEIBEE PERFECT TOUCH OF CHARNAVALE
Blenheim

M.ROYAL KISS OF AN EXCELLENT CHOICE
Blenheim

M.
BRENHORA HEAD OVER HEELS
Blenheim

O.MENOTA BOOGIE WOOGIE
Blenheim

M.BRENHORA A KIND OF MAGIC
Blenheim

M.
MłCHPL, CHPL
Bardora (FCI) GABRIELLE
Blenheim

O.
CH-UK
ARANEL GENESIS
Blenheim

O.MILETREE CONSTELLATION
Blenheim

M.ARANEL BUBBLICIOUS
Blenheim

M.
CATTLEYA DOWIANA
BALTIC INTRIGUE
Blenheim

ANGEL`S PRIDE HARRISSON
Blenheim

M.CHILI PEPPER CARESSEMA
Blenheim

Mieszka z nami

Ravkańska Zoya Ufna Morda (po domowemu „Volta”) – Cavalier King Charles Spaniel

Przyjechała do nas 1 kwietnia 2023 roku i otrzymała imię Volta, które, jak się okazało, idealnie oddaje jej charakter. Panna niewielkich rozmiarów i słodkiego wyrazu ma jednak coś, co się nazywa: „szaleństwo w oku”. Towarzyska, emocjonalna, zadziorna i rozbrajająca. Kocha cały świat, ale numer jeden w hierarchii rzeczy ważnych zajmuje zdecydowanie człowiek. Jest urocza i słodka, jak pralinka z ciemnej czekolady ze szczyptą chili. Ciekawe co z niej wyrośnie?

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Zdrowie cavalierów

Cavaliery to psy z predyspozycjami do niektórych chorób, takich jak niedomykalność zastawki dwudzielnej, choroby oczu, wypadanie rzepki, choroby układu nerwowego.

Wsparcie w rehabilitacji

Dogoterapia (terapia z psem, kynoterapia) jest jedną z form animaloterapii, czyli terapii kontaktowej z udziałem zwierząt.

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu osoby, które są zainteresowane szczeniętami z naszej hodowli lub chciałyby poznać więcej szczegółów o naszych psach.